Leidschendam-Voorburg is bij de verkiezing van ‘Gemeente van het Jaar 2010’ winnaar geworden in de categorie grote gemeenten: tussen de 50.000 en 100.000 inwoners. In het totaaloverzicht is Leidschendam-Voorburg op de vijfde plaats geëindigd.
In het onderzoek zijn alle 431 gemeenten in Nederland kwalitatief beoordeeld op veiligheid, winkelaanbod en sociaal klimaat, openbare ruimte en afval, wonen, verkeer en vervoer, jeugd en welzijn, werk en ondernemen, recreatie en toerisme, en natuurlijk de dienstverlening van de gemeente.
Meer dan 67.000 burgers hebben dit jaar hun mening gegeven over hun eigen gemeente. Leidschendam-Voorburg scoort vooral goed op het thema verkeer en vervoer, namelijk een 7,4.
De meestgenoemde aspecten die de keuze voor een gemeente bepalen zijn de woonomgeving, het woningaanbod en de prijs-kwaliteitverhouding van de woningen. Gezelligheid is een ander belangrijk aspect en wordt bepaald door de winkels, terrasjes, etcetera.
Meer informatie over het onderzoek is terug te vinden op www.gemeentevanhetjaar.nl.
Erkenning en bevestiging
Burgemeester Hans van der Sluijs is blij met de prijs: “Natuurlijk weten we het hier allemaal: Leidschendam-Voorburg is een geweldige stad om te wonen, te werken en te recreëren. Maar zo’n prijs geeft ons de erkenning en de bevestiging die we verdienen. Ik wil alle inwoners dan ook feliciteren, en iedereen die heeft gestemd: hartelijk dank!"
"We doen als gemeente elke dag ons best voor onze mooie stad, en we zien de prijs dan ook als een aanmoediging om verder te gaan. Want nu moeten we onze eerste plek natuurlijk waarmaken, en het kan altijd beter. Het nieuwe college staat klaar om er samen met de raad iets moois van te maken.” |