De bewoners stellen dat er minder speelvoorzieningen zijn door het verdwijnen van het pontje (archieffoto Zijdesingel: Janyl Elkerbout).
De bewoners stellen dat er minder speelvoorzieningen zijn door het verdwijnen van het pontje (archieffoto Zijdesingel: Janyl Elkerbout).

Bewoners willen waterspeelplek terug aan de Zijdesingel

Bewoners van de wijk De Zijde in Leidschendam vragen de gemeente om opnieuw een waterspeeltoestel te plaatsen aan de Zijdesingel. Via een petitie hebben tientallen inwoners hun handtekening gezet onder het verzoek om een alternatief voor het verdwenen speelpontje. 

Dit pontje aan de Zijdesingel was jarenlang een populaire speelplek waar kinderen samenkwamen om te spelen en op warme dagen verkoeling te zoeken. In 2025 werd het toestel door de gemeente verwijderd. Daardoor is volgens de initiatiefnemers een belangrijke speel- en ontmoetingsplek uit de wijk verdwenen. Vooral in de zomer werd er veel gebruik van gemaakt. Met de petitie roepen de initiatiefnemers de gemeente op om een nieuw waterspeeltoestel op de plek aan de Zijdesingel te plaatsen.

De petitie is te ondertekenen via https://spelenzijdesingel.petities.nl.