De activisten van Guerilla Fashion legden kledingstukken neer bij verschillende winkels in het winkelcentrum (foto: Ap de Heus).
De activisten van Guerilla Fashion legden kledingstukken neer bij verschillende winkels in het winkelcentrum (foto: Ap de Heus).

Demonstratie Guerilla Fashion in The Mall of the Netherlands

Actueel 1.690 keer gelezen

Leidschendam - Een groep activisten onder de naam Guerilla Fashion van Extinction Rebellion demonstreerde op zondagmiddag 26 januari in de Mall of the Netherlands in Leidschendam. De actie had als doel de aandacht te vestigen op de manier waarop sommige winkels omgaan met mode en de impact daarvan op de samenleving en het milieu.

De activisten van Guerilla Fashion legden kledingstukken neer bij verschillende winkels in het winkelcentrum, met als doel om voorbijgangers bewust te maken van de problematiek die zij aan de kaak stellen. Bij deze winkels, waar ze het niet mee eens waren, werden kledingstukken neergelegd voor het publiek om gratis mee te nemen. Het idee was om mensen niet alleen bewust te maken van de mode-industrie, maar ook om een positieve draai te geven aan de actie door kleding gratis beschikbaar te stellen.

Kleding als protestmiddel
De actie was niet zomaar een ‘gratis kleding’ evenement. Guerilla Fashion wilde hiermee de nadruk leggen op de consumptiemaatschappij en de rol van kleding in deze cultuur. Veel van de kleding die werd aangeboden, was niet van luxe merken of modetrends, maar items die het publiek normaal gesproken misschien niet zo snel zou kopen. Het doel was om voorbijgangers aan te moedigen na te denken over hun eigen koopgedrag, de waarde van kleding en de milieu-impact van de mode-industrie.

Door kleding gratis weg te geven, wilden de organisatoren een statement maken over de onhoudbaarheid van overproductie en overconsumptie in de modewereld. Het was een manier om het gesprek te openen over duurzame mode en ethische productieprocessen. “We willen dat mensen stilstaan bij hun kledingkeuzes en de vraag stellen: hoe kan ik bijdragen aan een duurzamere mode-industrie?” aldus een van de organisatoren van Guerilla Fashion.


(foto: Ap de Heus).

Reacties
De reacties van het winkelend publiek waren gemengd. Sommigen waren verrast door de actie en vonden het een verfrissende en creatieve manier om aandacht te vragen voor een belangrijk onderwerp. Anderen waren misschien minder blij met de manier waarop de boodschap werd overgebracht, maar de meeste bezoekers begrepen het doel van de demonstratie. De actie had duidelijk de gewenste impact: het opwekken van gesprekken over mode, duurzaamheid en de maatschappelijke verantwoordelijkheden van modewinkels.

Hoewel de actie bedoeld was als protest tegen de overproductie en overconsumptie in de mode-industrie, was het ook een manier om bewustzijn te creëren voor alternatieven. Door kleding gratis weg te geven, werden mensen uitgenodigd om te kiezen voor duurzame en verantwoorde mode, wat de organisatie als een positieve stap zag.


(foto: Ap de Heus).

Guerilla Fashion
Guerilla Fashion is een activistische beweging die zich richt op het uitdagen van de gevestigde mode-industrie. Ze gebruiken onconventionele, vaak onverwachte manieren om hun boodschap over te brengen, zoals openbare demonstraties, kunstzinnige uitingen en directe acties. De groep gelooft in het belang van eerlijke productieprocessen, het verkleinen van de ecologische voetafdruk van de mode-industrie en het bevorderen van bewust consumenten gedrag.

Met hun actie in de Mall of the Netherlands hoopten de organisatoren niet alleen een boodschap over te brengen, maar ook een gevoel van empowerment bij de bezoekers te creëren. “Mode moet niet alleen mooi zijn, maar ook verantwoord,” aldus de activisten achter Guerilla Fashion.

Deze actie in Leidschendam was niet de eerste en zal zeker niet de laatste zijn van Guerilla Fashion. De groep is van plan om door heel Nederland vergelijkbare acties te organiseren om zo meer bewustzijn te creëren over de impact van mode en consumptie op het milieu en de samenleving.

Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant