
WIE O WIE?
Column 972 keer gelezenIn Den-Haag is een bankje beklad. Voor de zoveelste keer. Dat bankje dient als boodschap dat iedereen zichzelf mag zijn. Zijn, zoals je geaard bent. Vrijheid, blijheid, zoiets.
Homo`s en lesbiennes worden nog immer niet volledig geaccepteerd. We schrijven 2025. Dan moet er toch sprake zijn van een voortschrijdend inzicht. Personen worden zo geboren, klaar! Over en sluiten. Die tolerante gedachte blijkt voor derden ziekelijk problematisch. Dus bekladden en beschadigen betreffende derden bankjes, vlaggen en overige uitingen van de in hun ogen afwijkende geaardheid. Soms vanuit een ander geloof, vaak uit slecht ontwikkelde sociale vaardigheden en een karig toebedeelde vorm van fatsoen.
Tijdens sportwedstrijden klinken apengeluiden als een donkere speler aan de bal is. Krenkende symptomen, die een spelertje van pakweg 19 jaar diep kunnen raken. Negentig minuten moeten luisteren naar hatelijke geluiden wekt weerzin. Zo`n jochie neemt deze beledigingen mee. Raakt uit balans en zal een volgende balaanname proberen te vermijden. Zal hoongelach bij een matige actie willen ontlopen. Dat alles gaat ten koste van plezier en sportieve prestaties.
Het zingen van “Je moeder is een hoer”, is ook zo`n intellectueel hoogdravende demonstratie van wat er zich op de tribunes bevindt. Je kunt je afvragen hoe ze dat weten over die moeder? Komen ze alleen aan hun gerief bij vrouwen achter de ramen? Denk het.
Groepsgewijs een individu verrot schelden blijkt een schijnbaar maatschappelijk aanvaarde afspiegeling van wat eens onfatsoenlijk was. Anoniem laf met capuchon op en doek voor de grove bek. Wedstrijden worden niet meer stilgelegd (gedoe) en straffen nauwelijks uitgedeeld.
Volslagen onbeschoft gedrag heeft zich luidruchtig een plaats verworven in stadions en zelfs op amateurveldjes uit de vierde klasse onderbond. Ook in het dagelijkse leven vinden er wekelijks confrontaties plaats op basis van uiterlijke kenmerken en seksuele geaardheid.
Deskundigen ventileren de oorzaak. Dit vandalisme is er om hun mannelijkheid te beschermen. (..) Letterlijk: “Je afzetten tegen LHBTI+-gemeenschap is heel effectief om je mannelijkheid te tonen”. Stiekem bankje vernielen om je mannelijkheid te beschermen. Een volslágen idiote stelling.
Zal u wat uit de doeken doen. Gekleurde sporters worden - vooral bij voetbal - bespot en uitgescholden. Scheidsrechters hebben een moeder van lichte zeden en mensen met een in hun ogen afwijkende seksuele geaardheid, mag je in elkaar slaan en levenslang beschadigen.
Misschien verrassend, maar ik neem het op voor die vandalen en griezels. Dat komt, omdat ze in wezen peilloos sneu zijn. Zielenpoten, met een beperking. Schrijnend te kort aan fatsoen meekregen. Lafaards, die slechts in het donker bankjes bekladden of groepsgewijs een grote smoel opzetten. Zo triest, je zou een collecte voor ze houden.
Medelijden mee, als u begrijpt wat ik bedoel. Want, niet de speler, homo of scheidsrechter wordt door hen gediscrimineerd. Wie o wie discrimineren ze dan wel? Kom op! Duidelijk, tóch?
Uitsluitend zichzelf!
















