De medewerkers genoten van een feestelijke dag met verschillende activiteiten en als afsluiter een optreden van Captain Midnight.
De medewerkers genoten van een feestelijke dag met verschillende activiteiten en als afsluiter een optreden van Captain Midnight.

Middin 50 jaar op Buitengoed Dorrepaal

Actueel

Leidschendam - Afgelopen donderdag 4 september was er een feest op Buitengoed Dorrepaal ter gelegenheid van de 50-jarige samenwerking van Middin met de stichting Maria Dorrepaal. 

De medewerkers genoten van een feestelijke dag met verschillende activiteiten waaronder creatieve activiteiten, er waren een patat- en een ijskraam en als afsluiter een optreden van Captain Midnight.

Huize Leeuwenbergh aan de Westvlietweg werd 100 jaar geleden gekocht door Stichting Herstellingsoord Maria Emalia Dorrepaal. Maria had in haar testament 400.000 gulden bestemd voor de aankoop en inrichting van dat herstellingsoord waarin bij voorkeur vrouwen uit Nederlands-Indië gedurende een periode van maximaal drie maanden konden bijkomen van lichamelijke of psychische gezondheidsproblemen. Het huis staat sindsdien bekend als Huize Dorrepaal. Precies 50 jaar geleden kwam daar een einde aan en werd de villa en het terrein tot op de dag van vandaag verhuurd aan Stichting Schreuder van der Kolk en rechtsopvolgers, nu Stichting Middin, als leer-werklocatie voor mensen met een verstandelijke beperking. 

Als onderdeel van de feestdag werd door de auteurs, Ruud Bosscher en Fabian van Boheemen, hun boek over Buitengoed Dorrepaal gepresenteerd (foto’s: pr).

Beide jubilea hebben geleid tot een rijk geïllustreerd boek waarin niet alleen deze periode van 100 jaar wordt beschreven, maar ook de geschiedenis van Huize Leeuwenbergh, waaruit blijkt dat de startgeschiedenis van Leeuwenbergh herschreven moet worden. Het boek werd door de auteurs, Ruud Bosscher en Fabian van Boheemen, op 4 september op Buitengoed Dorrepaal gepresenteerd als onderdeel van de feestdag. Het boek is in een beperkte oplage voor €19.95 op locatie verkrijgbaar.

Buitengoed Dorrepaal is zaterdag 13 september Monumentendag) tussen 10:00 en 15:00 uur ook open voor publiek. In aanwezigheid van de auteurs is het boek dan te koop.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant