In Leidschendam-Voorburg belandt relatief veel afval bij het restafval; en niet altijd in de container (foto: Ap de Heus).
In Leidschendam-Voorburg belandt relatief veel afval bij het restafval; en niet altijd in de container (foto: Ap de Heus).

Relatief veel restafval in Leidschendam-Voorburg

Actueel 151 keer gelezen

Leidschendam-Voorburg - In Leidschendam-Voorburg belandt 61 procent van het reguliere huishoudelijke afval bij het restafval. Dat blijkt uit analyse van CBS-cijfers door Your Kitchen. 

Het aandeel ligt daarmee 11 procentpunt hoger dan het gemiddelde in Zuid-Holland, waar 50 procent van het huishoudelijke afval als restafval wordt ingezameld. Per inwoner gaat het om 193 kilo restafval per jaar. Dat is 32 kilo meer dan het provinciale gemiddelde van 161 kilo. Leidschendam-Voorburg staat daarmee op de 13e plaats van de 50 Zuid-Hollandse gemeenten met het hoogste aandeel restafval. 

Van het onderzochte afval bestaat daarnaast 17 procent uit gft, 11 procent uit papier en karton, 5 procent uit pmd, 5 procent uit glas en 1 procent uit overige afvalstromen. Volgens de onderzoekers kunnen de verschillen tussen gemeenten groot zijn door factoren als woningtype, hoogbouw, afvalbeleid en de wijze van afvalscheiding. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant