Schrijfochtend in de locatie Bij Bosshardt bij de Koningkerk te Voorburg (foto: pr).
Schrijfochtend in de locatie Bij Bosshardt bij de Koningkerk te Voorburg (foto: pr).

Amnesty Vlietstreek schrijfochtend; schrijf een brief, verander een leven

Actueel 281 keer gelezen

Voorburg - Amnesty Vlietstreek organiseert op donderdag 23 juli van 10.00 tot 12.00 uur een schrijfochten in de locatie Bij Bosshardt van het Diaconaal Centrum in de Koningkerk in Voorburg. Iedereen is welkom om brieven te schrijven voor mensen die onterecht gevangen zitten of worden bedreigd omdat zij opkomen voor hun rechten.

Deze maand vraagt Amnesty onder meer aandacht voor Sylvain Rabetsaroana, voormalig presidentskandidaat en senator in Madagaskar. Volgens Amnesty zit hij op basis van politiek gemotiveerde beschuldigingen vast en krijgt hij niet de medische zorg die hij nodig heeft. Ook voor twee andere mensenrechtenzaken worden brieven geschreven.

Postzakken vol brieven zetten machthebbers onder druk en hebben al vaak geleid tot vrijlating, betere omstandigheden en meer bescherming voor slachtoffers van onrecht. Zo kondigde de gouverneur van Florida op 25 juni aan dat de Everglades Detention Facility – bekend als ‘Alligator Alcatraz’ – in Florida definitief is gesloten zal worden. In dit detentiecentrum werden migranten vastgehouden in verschrikkelijke omstandigheden. De autoriteiten zetten mensen in kooien, met hun handen en voeten vastgebonden aan de grond. Mensen kregen niet die medische die ze nodig hadden en werden expres wakker gehouden of gemarteld. Dit bleek uit onderzoek van Amnesty. Mede dankzij acties van Amnesty heeft de gouverneur dit besloten.

Ook werd geschreven voor de zestienjarige Jonathan Muir Burgos uit Cuba die na drie maanden vrijgelaten uit de gevangenis voor volwassenen. Hij zat vast omdat hij had meegedaan aan protesten tegen langdurige stroomuitval en voedseltekorten. Dit is slechts één van de vele succesverhalen

Dus kom langs, schrijf een brief en maak het verschil. Iedereen is welkom en ervaring of voorkennis is niet nodig. Er zijn veel meer schrijfacties. Ook kunt u zich aanmelden om de brieven per mail te ontvangen via info@vlietstreek.amnesty.nl..

Elke vierde donderdag van de maand van 10.00 uur-12.00 uur is er een schrijfochtend in het Diaconaal Centrum in de Koningkerk Bij Bosshardt te Voorburg.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bij het 'Speel je spel' konden ruiters zoveel mogelijk punten bij elkaar springen (foto's: Dick Janssen).
Gezellige drukte tijdens Landleven Fair, springwedstrijden en kermisfestival Stompwijkse Paardendagen 2026 8 uur geleden
Na afloop van het ringsteken vroeg Dennis van der Bel zijn vriendin Suzanne ten huwelijk (foto: Ruud de Groot).
Bijzonder huwelijksaanzoek bij Stompwijkse Paardendagen Stompwijkse Paardendagen 2026 10 uur geleden
Schrijfochtend in de locatie Bij Bosshardt bij de Koningkerk te Voorburg (foto: pr).
Amnesty Vlietstreek schrijfochtend; schrijf een brief, verander een leven Actueel 12 uur geleden
Het ringsteken op het feestterrein van de Stompwijkse Paardendagen (foto's: Ruud de Groot).
Klaverjassen nog enorm populair in Stompwijk; ook optocht en ringsteken geslaagd Stompwijkse Paardendagen 2026 13 uur geleden
Afbeelding
Zomerbridge van start in Voorburg Actueel 14 uur geleden
Afbeelding
Thuismaatjes gezocht Actueel 18 jul, 17:00

Uit de krant