
Nehertoren zoekt historische herinneringen voor museum Beeld & Geluid
HistorieLeidschendam - De Stichting Vrienden Nehertoren is een samenwerking aangegaan met het Nederlands Instituut voor Beeld & Geluid in Hilversum. De stichting zoekt mensen die kunnen helpen bij het achterhalen van de geschiedenis van het voormalige Dr. Neherlaboratorium en de voorwerpen die daar zijn gebruikt.
Het Dr. Neherlaboratorium was een belangrijke plek voor technische uitvindingen en ontdekkingen. Beeld & Geluid beheert een omvangrijke collectie historisch materiaal en is bezig deze te digitaliseren. Daarbij komen regelmatig vragen naar boven over de herkomst, functie en betekenis van foto’s en voorwerpen. Mensen die het laboratorium van binnenuit kennen of beschikken over historische kennis, kunnen helpen om deze verhalen te achterhalen.
De Stichting Vrienden Nehertoren komt graag in contact met mensen die nog foto’s, documenten of voorwerpen uit de tijd van het Dr. Neherlaboratorium hebben. En wie kan vertellen waarvoor bepaalde apparaten werden gebruikt, wie erop staan of welke bijzondere gebeurtenissen zich in het gebouw hebben afgespeeld. Ook mensen die alleen informatie of herinneringen kunnen delen, zijn welkom.
Spullen die mensen afstaan, worden overgedragen aan Beeld & Geluid. Daarnaast richt de stichting in het hoofdgebouw een expositieruimte in. Deze moet dienen als uitvalsbasis voor Beeld & Geluid en als startpunt voor rondleidingen door het voormalige laboratorium. Van november tot en met maart zijn er geen reguliere rondleidingen. Groepen van minimaal tien personen kunnen wel een bezoek aanvragen via de website.
Wie herinneringen, foto’s of voorwerpen heeft, of zich wil aanmelden voor het historische netwerk, kan mailen naar Nehertoren@gmail.com, of kijk op www.nehertoren.nl.
















