
Alleen Stompwijk’92 & SEV halen flink uit op koude voetbaldag
Sport 1.752 keer gelezenMidweeks had trainer Kevin van der Geest, die deze zomer bij RKAVV begon, zijn vertrek bij de club aan het einde van het seizoen aangekondigd.
“Bij VELO heb ik de club in 4 jaar tijd op hoofd- en randzaken van een ongeorganiseerd naar een georganiseerd 1e Klasse waardig niveau gebracht. Bij mijn start trof ik wat dat aangaat ook bij RKAVV achterstallig onderhoud aan. Ik heb mezelf de vraag gesteld of ik daar dezelfde tijd en energie in wilde stoppen. En die vraag heb ik met ‘nee’ beantwoord.” Technisch coördinator en assistent-trainer Patrick van Pruijssen betreurt die beslissing. “Zijn manier van trainen en coachen wordt door spelersgroep en clubleiding gewaardeerd. Wij wilden dan ook met Kevin doorgaan, maar we respecteren zijn beslissing.”
Zaterdag tegen het lager geplaatste Heerjansdam, dat wegens een rode kaart ruim 70 minuten met 10 man speelde, werd het thuis 1-1. Voor de 4e Divisionist scoorde Khashayar Saeb even voor rust van afstand 1-0. Van Pruijssen (e.a.!) is nog boos en teleurgesteld over dat gelijkspel. “Het leek wel alsof Heerjansdam een overtal aan spelers had. De instelling en de wil om te winnen mag en kan niet ontbreken! We kunnen het beter over de kerstveiling hebben.”
In haar clubgebouw organiseert RKAVV op vrijdagavond 13 december haar tweejaarlijkse kerstveiling, waarvan de opbrengst dit jaar mede naar de Stichting Gewoon Daarom, Voedselbanken.nl Leidschendam-Voorburg, SintvoorIeder1 en ‘Met senioren naar ADO’ gaat. Van Pruijssen maakt deel uit van de veilingcommissie. “We hebben met z’n allen 250 kavels bij elkaar weten te krijgen en te vinden.” Zelf stortte Van Pruijssen zich op de markt van unieke ingelijste en gesigneerde spelersshirts van aansprekende (oud-)voetbalprofs. “Die 17 shirts komen overal vandaan. Het was een uitdaging om ze te vinden, maar hoe mooi is alles wat er is? Geveild worden bijvoorbeeld shirts van Willem van Hanegem en Jari Litmanen. Maar echt uniek vind ik die van Pélé (Brazilië-shirt), de ‘Tres Amigos’ (FC Barcelona-shirt met nr. 131; het aantal doelpunten dat Messi, Suarez & Neymar samen in 1 seizoen scoorden) en 3 aparte lijsten van ‘De Grote 3 van AC Milan’ rond de jaren ‘90 Marco van Basten, Frank Rijkaard & Ruud Gullit. Ik heb ze overal en nergens vandaan gescoord. Op RKAVV.nl vindt je ze allemaal.”
Forum Sport
De 4e Divisionist verloor in Halsteren met 3-0 van de gelijknamige club. “Terecht verloren”, zegt trainer Bas Steffens. “Binnen 15 minuten was het 2-0 door een persoonlijke fout en slecht ingrijpen. Dat deed wat met de ploeg zagen we als staf vanaf de zijlijn. Het tweede kwart was dan ook nog eens onze beste fase in de wedstrijd, maar de aansluitingstreffer bleef uit.” Na rust bleek Forum Sport aanvallend en verdedigend onmachtig. “We waren overal niet messcherp in de persoonlijke duels. Dan kan je ook geen goed resultaat afdwingen.” Het was de eerste keer deze competitie dat Steffens zijn ploeg zo meemaakte. “Dat heb ik ze ook verteld. Verliezen is nooit leuk, maar hoort wel bij het voetbal. Het is deze spelersgroep onwaardig. Onze standaardnorm ligt hoger. Dat weten ze ook.”
Wilhelmus
De 3e Klasser speelde thuis met 1-1 gelijk tegen de Delftse studenten van Ariston’80 van trainer Joey Weijne (oud-speler Forum Sport). Noah Saridjojo scoorde nog wel de 1-0. “Voor rust speelden we een van onze beste 45 minuten van dit seizoen”, zegt trainer Cyrille Wismans. “We speelden met lef, plezier en vol energie. Het oogde heerlijk fris en we dicteerden het tempo. Naar de maatstaf die wij voor ogen hebben. Met Noah als lichtend voorbeeld. Hij bracht energie, was sterk in balbezit en scherp in de omschakeling. Finn Zwarts, Bodhi Glaudemans, en Mika Lommers volgden zijn voorbeeld op het middenveld. Het was echt genieten van de combinaties en de positieve energie die het team uitstraalde. De score had veel hoger dan 1-0 moeten zijn.”
Na rust had Wilhelmus in zijn ogen de wedstrijd moeten beslissen. “Voor een ongelukkige handsbal van Timo Albers kreeg de thuisclub een gemakkelijk gegeven strafschop en 1-1.” De teleurstelling overheerste niet. “We hielden aan onze manier van spelen een zeer positief gevoel over wat we naar het laatste competitieduel van 2024 mee zullen nemen.”
Stompwijk’92
![]()
Met een merkwaardige boogbal scoort Kevin v. Bemmelen (let op zijn snor!) 1-0 (foto: AW).
De 4e Klasser overtuigde staf en aanhang met een 6-0 overwinning op het verbouwereerde Sporting Leiden door doelpunten van Kevin van Bemmelen, Koen Kemna, Stef Boot, Bart van Boggelen en (opnieuw Lars van Santen (2). “Bij rust was het 2-0 maar had het al 4-0 moeten staan”, zegt trainer Erik van Manen. “Je hebt het nu eens niet van horen zeggen maar met ogen gezien. We hebben een dynamisch voetballende ploeg en overrompelden Sporting daarmee flink. Uitslagen zeggen niet alles. We hebben niet veel punten maar wel de top 6 gehad. Als je alleen naar de stand kijkt lijken we niet best, maar schijn bedriegt dus.”
Meer dan de helft van zijn elftal deed mee aan Movember. Het in Australië in 2003 ontstane fenomeen, toen mannen uitgedaagd werden hun snor de maand november te laten staan om zo geld bij familie, vrienden en collega’s in te zamelen voor onderzoek naar en bestrijding van prostaat- en teelbalkanker.
SEV
De 4e Klasser won in Leiden met 1-4 van Roodenburg door doelpunten van Fares Daouadi, Jasper Koning en Paul Janssen (2 strafschoppen). “We controleerden de wedstrijd volledig”, zegt trainer Arjan Kortleven. “De thuisclub kwam nog wel uit het niks op 1-1. Toen bij ons het speltempo omhoog ging hadden ze vrijwel niets meer in te brengen. Een geweldige overwinning van het collectief, inclusief reservebank!”
Vrouwen
Forum Sport
De 1e Klasser verloor op eigen veld met 1-2 van ARC. Sabine Kuilenburg scoorde nog wel 1-0. “En we speelden eigenlijk uitstekend”, zegt trainer Marco Sloos. “De scheidsrechter had helaas een groot aandeel in de nederlaag. Sabine scoorde eigenlijk uit een vrije trap 2-0. De grensrechter vlagde niet, maar van 30 meter afstand floot de scheidsrechter wel voor buitenspel!” Ook aan de 1-2 hing een luchtje. Sloos kan zich er nog over opwinden. “De scheidsrechter gaf een corner, weer van afstand (!), en negeerde daarbij het vlagsignaal van onze grensrechter. Uit de corner werd gescoord. Een onterecht verlies waar we geen invloed op hadden.”
RKAVV
Onder toeziend oog van de oud-trainers van RKAVV Arjan Timmers en Nikita van de Wijngaard (nu hoofd- en assistent-trainer van Rijnvogels Vrouwen) verloor de 2e Klasser in Katwijk met 2-1 van FC Rijnvogels 2. Niki Herrmann scoorde de 1-1 voor RKAVV.
“We belonen onszelf niet, maar creëren wel kansen”, zegt trainer Jessie van Leeuwen. “We hebben het Rijnvogels vooral voor rust lastig gemaakt, ondanks dat zij meer balbezit hadden. Bij balovernames toonden we lef en durf naar hun goal toe. We hebben laten zien dat we een team zijn en dat de laatste plaats op de ranglijst een vertekend beeld geeft.”
Wilhelmus
De 3e Klasser verloor met 4-3 bij DSO, maar was tot 10 minuten voor tijd dichtbij de eerste competitiepunten. Bibi den Turk (1-1) & Sammy Leemans (1-2 & assist 1-3) scoorden voor Wilhelmus Vrouwen.
“Twee goed ingedraaide corners vielen voor ons doel en werden van dichtbij ingeschoten”, zegt trainer Raymond Hogendorp, die direct na afloop even van het sportpark liep om bij zinnen te komen. “We waren zo dichtbij. Ik gun het die meiden zo. Er wordt echt steeds beter gevoetbald. Die 2e corner was eigenlijk een achterbal, maar van grote afstand beoordeelde de scheidsrechter anders en negeerde daarbij het vlagsignaal van 1 van onze wisselspelers die grensrechter was. Echt heel jammer dit.”
![]()
Bibi den Turk (1-1) & Sammy Leemans (1-2 & assist 1-3) scoorden voor Wilhelmus Vrouwen (foto: AW).
Programma
Zaterdag 7 december
Zevenhoven-Stompwijk’92 (13:30 uur)
SEV-Lugdunum (14:30 uur)
Wilhelmus-MVV’27 (15:00 uur)
Forum Sport-Zwaluwen (15:00 uur) .
Vrouwen
RKAVV-UVS (12:30 uur)
UVV-Forum Sport (15:15 uur)
Wilhelmus-Bernardus (17:00 uur).
Zondag 8 december
Unitas-RKAVV (14:00 uur).


















