Met een voorlopige opbrengst van € 124.183 kijken de Klimmende Règâhs terug op een bijzonder succesvol jaar (foto: Wim Roos).
Met een voorlopige opbrengst van € 124.183 kijken de Klimmende Règâhs terug op een bijzonder succesvol jaar (foto: Wim Roos).

Klimmende Règâhs haalden miljoen euro op

Sport 116 keer gelezen

Leidschendam-Voorburg - De Klimmende Règâhs, een groep fietsers en wandelaars uit Pijnacker-Nootdorp, Leidschendam-Voorburg en omgeving, heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan het indrukwekkende resultaat van 25 miljoen euro tijdens de 20e editie van het jaarlijkse wandel- en fietsevenement Alpe d’HuZes voor kankeronderzoek en verbetering van kwaliteit van leven voor mensen met kanker.

Met een voorlopige opbrengst van € 124.183 kijken de Règâhs terug op een bijzonder succesvol jaar. Bovendien bereikten zij een mijlpaal van formaat: sinds hun eerste deelname hebben zij gezamenlijk meer dan één miljoen euro opgehaald voor Alpe d’HuZes en KWF. “Dat bedrag groeit nog steeds,” vertelt penningmeester Carlo Engelhard. “Het spandoek moet op een gegeven moment gedrukt worden, maar ook na het evenement blijven er donaties binnenkomen. Daarom maken wij traditioneel op 1 oktober het definitieve eindbedrag bekend, tegelijk met de definitieve opbrengst van Alpe d’HuZes.”

Bijzondere momenten

Ook dit jaar stonden de Règâhs niet alleen op de Alpe d’Huez aan de start. Een groep van vijf Règâhs met twee begeleiders voltooide voorafgaand aan Alpe d’HuZes de indrukwekkende Gran Fondo Reims – Alpe d’Huez. In zeven dagen tijd legden zij ruim 1.000 kilometer af door Frankrijk, met onderweg duizenden hoogtemeters en temperaturen die opliepen tot 39 graden. Martin Groen kijkt met trots terug op zijn zesde Gran Fondo. “Het was opnieuw afzien en genieten, een lach en een traan. Dit keer reden we een route langs iconische plaatsen uit de geschiedenis van de Tour de France. De aankomst op Alpe d’Huez blijft bijzonder. Na een week van discipline, inspanning en kameraadschap is het emotioneel om die finish te bereiken. Iedereen heeft daar zijn eigen gedachten en herinneringen bij. We zijn enorm dankbaar voor alle mensen die ons hebben gesteund, gevolgd en gedoneerd. We weten waar we het voor doen en doen het samen.”

Trots en dankbaar

Ook voorzitter Rob Engelhard kijkt met veel voldoening terug op de afgelopen editie. “We hebben zoveel als mogelijk de alp op gefietst en gewandeld, afgezien en genoten. Maar bovenal hebben we samen een ongelooflijke mijlpaal bereikt. In twaalf jaar tijd hebben we meer dan één miljoen euro opgehaald voor de strijd tegen kanker. Dat maakt mij vooral trots, maar bovenal ontzettend dankbaar richting alle sponsors, donateurs, vrijwilligers, familieleden en supporters die dit mogelijk hebben gemaakt.”

Vooruitkijken

Na maanden van voorbereiden, acties organiseren, trainen en deelnemen aan Alpe d’HuZes is het voor de Règâhs nu tijd om even uit te rusten en na te genieten van alle bijzondere momenten. Achter de schermen wordt echter alweer voorzichtig vooruitgekeken naar nieuwe plannen, evenementen en sportieve uitdagingen voor 2027. Omdat het zin heeft.

Zie ook https://dkronline.nl/.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant