RKAVV meer dan voetbalclub
Sport 178 keer gelezenLeidschendam - “Maatschappelijk betrokken en wijkgericht. Dat is RKAVV”, zegt clubvoorzitter Henry Steffens, wiens bestuur die ambitie onlangs vormgaf. “Op eigen initiatief hebben we een bestuursplan opgesteld om mensen uit de wijk Prinsenhof tot sporten en bewegen te stimuleren.”
Vice-voorzitter Frans van Rossen ging ermee naar maatschappelijke organisaties. “In samenwerking met voormalig topbadminton speelster Monique de Booij-Hoogland van de gemeente Leidschendam-Voorburg en de zelfstandige organisatie Sport & Welzijn hebben wij dat plan ingediend bij Sportimpuls, dat een subsidieregeling is die lokale sport- en beweegaanbieders financieel ondersteunt bij de opzet van activiteiten die ze ondernemen om meer mensen langdurig aan sporten en bewegen te krijgen.
Ten opzichte van andere wijken wordt er in Prinsenhof het minst gesport. Die mensen willen wij helpen. Wij hebben de mensen en de faciliteiten om het sporten en bewegen te organiseren.” Sport & Welzijn is in opdracht van de gemeente verantwoordelijk voor het uitvoeren van (o.a.) sportactiviteiten.
Van Rossen: “De gemeente neemt daarnaast deel aan de landelijke Impuls Brede Scholen, o.a. sport, van waaruit zij fulltime combinatiefunctionarissen in de wijk heeft om activiteiten te begeleiden. Vanuit RKAVV is voormalig topamateurvoetballer Henk van Dorp naar voren geschoven. Hij organiseert nu namens Sport & Welzijn sport- en spelactiviteiten, bijvoorbeeld pleintjesvoetbal, bij Dalton Stip, De Trampoline, De Springplank, Balans en het Veurs College in Prinsenhof.”
Herfstvakantie
Tijdens de komende herfstvakantie organiseert Sport & Welzijn de ‘Kastanje Events’. RKAVV participeert daarin mee met een jeugdzaalvoetbaltoernooi op vrijdag 24 oktober van 10:00 tot 17:00 uur in de eigen sporthal op Sportpark Kastelenring, de eerste activiteit uit het bestuursplan.
Voormalig topzaalvoetballer Patrick van Pruijssen organiseert het. “Via http://www.senw-lv.nl/events/zaalvoetbaltoernooi-rkavv/ kunnen teams maar ook individuen zich aanmelden, als hun geboortejaar1998, 1999, 2000 of 2001 is. Vooral jongens en meisjes die geen lid van een club zijn nodig ik van harte uit. We maken er een mooie dag van. Het kost de deelnemers helemaal niets!”
Steffens is er trots op. “RKAVV heeft ambitie. Met een C-team vanaf november en met een B-team vanaf december nemen we deel aan een KNVB-pilot competitie jeugdzaalvoetbal. Het zou toch prachtig zijn als we met een mix van club- en wijkjeugd kunnen meedoen? Verder ontwikkelen we 7 x 7 voetbal voor 35+ op de vrijdagavond, zeg maar voor de ouders van de jeugd die komt zaalvoetballen.”
Van Pruijssen: “Noteer ook maar alvast dat het 34e Gymnova Zaalvoetbaltoernooi voor bedrijfs-, gelegenheids- en bijvoorbeeld voor wijkteams, in juni en juli 2015 doorgaat! Het 33e was in 2011, veel te lang geleden.” Steffens: “Je ziet het. RKAVV is meer dan een voetbalclub.”
















