De Doctor van Noortstraat in Stompwijk in winterse omstandigheden (foto: Jan van der Sman).
De Doctor van Noortstraat in Stompwijk in winterse omstandigheden (foto: Jan van der Sman).

Plannen herinrichting Dr. van Noortstraat Stompwijk klaar

Actueel 690 keer gelezen

Stompwijk - De Doctor Van Noortstraat wordt ingericht als 30 km/u-zone. Er wordt eenrichtingsverkeer op 2 delen van de straat  ingevoerd, waardoor er meer ruimte komt voor voetgangers en fietsers.

Dit moet bijdragen aan een veiligere en prettiger verkeerssituatie. Naast de aanpassingen aan de verkeersinrichting wordt ook de dijk versterkt en het verouderde riool vervangen. Hiermee wordt niet alleen de verkeersveiligheid verbeterd, maar wordt de Doctor van Noortstraat ook duurzamer en kan deze weer een hele tijd mee.

Over het wegontwerp is gesproken met een klankbordgroep van bewoners en de Adviesraad Stompwijk. De gemeente kiest voor éénrichtingsverkeer omdat daarmee de verkeersintensiteit op de Doctor van Noorstraat voldoende afneemt om de leefbaarheid en verkeersveiligheid te verbeteren. Het doorgaande verkeer wordt via de Veenpoldersweg geleid. De herinrichting van de Dr. Van Noortstraat vormt de laatste fase van het project Bereikbaar Stompwijk. Daarmee moet Stompwijk beter bereikbaar, verkeersveiliger en leefbaarder worden voor zowel bewoners als bezoekers.

De werkzaamheden aan de Dr. Van Noortstraat starten naar verwachting na de zomer van 2026, zodra netbeheerder Stedin zijn werkzaamheden in het gebied heeft afgerond.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant