
Wereldreis in Noord zet talenten uit de wijk in de schijnwerpers
Actueel 197 keer gelezenLeidschendam - Het Prinsenhofpark in Leidschendam-Noord verandert op zaterdag 29 augustus opnieuw in een kleurrijk ontmoetingsplein tijdens de derde editie van Wereldreis in Noord. Van 12.00 tot 17.00 uur kunnen bezoekers gratis genieten van een middag vol muziek, dans, cultuur, sport en activiteiten voor jong en oud. Het evenement vormt de feestelijke afsluiting van zowel de zomervakantie als de Doe Mee! Weken en staat dit jaar in het teken van ‘Talenten in de wijk’.
Wereldreis in Noord is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een vaste waarde in Leidschendam-Noord. Het evenement brengt bewoners van verschillende achtergronden samen en laat zien hoeveel talent, creativiteit en betrokkenheid er in de wijk aanwezig is. De organisatie wil met de dag niet alleen een gezellig wijkfeest neerzetten, maar vooral ontmoeting en verbinding stimuleren.
Op het podium is de hele middag een afwisselend programma te zien met muziek, dans, modeshows en culturele optredens uit uiteenlopende landen en tradities. Naast de optredens kunnen bezoekers langs een informatiemarkt wandelen waar verschillende organisaties zich presenteren. Onder meer Amnesty International, Foxtaal, Taalhuis, Roze Plus Soos, Vobis, Woej, Sterk voor Noord en IBCE zijn aanwezig.
Het thema ‘Talenten in de wijk’ krijgt op verschillende manieren vorm. Diverse buurtbewoners verzorgen optredens of leveren een bijdrage aan exposities en presentaties. Daarmee wil de organisatie laten zien hoeveel kennis, creativiteit en culturele rijkdom in de wijk aanwezig is.
Een bijzonder onderdeel van het programma is de foto-expositie van buurtbewoonster en fotograaf Ellen Bakker. Zij maakte een serie portretten waarin bewoners en hun talenten centraal staan. De expositie laat zien hoe divers Leidschendam-Noord is en hoeveel inspirerende verhalen er achter de voordeuren schuilgaan. Na afloop van het evenement zal de tentoonstelling ook te zien zijn in Wijk- en Dienstencentrum De Plint.
![]()
Op het podium is de hele middag een afwisselend programma te zien met muziek, dans, modeshows en culturele optredens uit uiteenlopende landen en tradities.
Ook voor kinderen en jongeren is er volop te beleven. Zij kunnen sieraden maken, knutselen, zich laten schminken en deelnemen aan allerlei creatieve activiteiten. Jongerenorganisatie Kick & Connect organiseert daarnaast een voetbaltoernooi. Kinderen ontvangen bovendien een speciaal Wereldreis in Noord-paspoort, waarmee zij langs verschillende activiteiten stempels kunnen verzamelen. Een volle stempelkaart levert kans op leuke prijzen op.
De officiële opening vindt om 12.00 uur plaats. Burgemeester Martijn Vroom verricht samen met de organisatie de aftrap van het evenement. De middag wordt afgesloten met Nederlandse muziek, waarmee de organisatie het zomerfeest op feestelijke wijze wil beëindigen.
Wereldreis in Noord is een initiatief van Ingrid Jerphanion, die buurtbewoners, vrijwilligers en organisaties wist samen te brengen om de wijk op een positieve manier met elkaar te verbinden. Het is uitgegroeid tot een vaste waarde in Leidschendam-Noord. Hekt evenement behoort dan ook tot de winnaars van de Nationale Vrijwilligersprijzen 2026, die op 18 september worden uitgereikt. Voor de organisatie vormt deze onderscheiding een waardering voor de inzet van alle vrijwilligers die zich inzetten om de wijk sterker en hechter te maken.
















