'Veteraan' David Nanusevski aan de bal in de wedstrijd van VEO tegen het Leidse Sporting Trigon (foto: pr VEO).
'Veteraan' David Nanusevski aan de bal in de wedstrijd van VEO tegen het Leidse Sporting Trigon (foto: pr VEO).

VEO wint nu wel van Sporting Trigon en is bijna kampioen

Sport 186 keer gelezen

Voorburg - Met degelijk korfbal en vooral door het eigen spel te spelen en het hoofd koel te houden, wisten de korfballers van VEO afgelopen zaterdag afgetekend te winnen van medekoploper Sporting Trigon. Daardoor lonkt het kampioenschap.

Vorige week moest VEO in Leiden nog genoegen nemen met een teleurstellend gelijkspel (17-17) tegen Sporting Trigon. Daar lieten de spelers van VEO zich meezuigen in het vertragende en fysieke spel van de tegenstander. 

Afgelopen zaterdag was de return op sportpark Westvliet. Deze keer hielden ze zich heel geconcentreerd aan het plan van de coaches Gerbert Schippers en Terry Herreijgers. De belangrijkste les van vorige week: met het hoofd erbij korfballen. Eerst de aanval goed opzetten, de rebound neerzetten onder de paal, met zuiver en snel rondspelen dichtbij de korf komen en tenslotte goede kansen creëren om te schieten. 

Deze strategie wierp meteen zijn vruchten af. Trigon kwam nog wel op 0-1, maar daar hield het wel zo’n beetje mee op. Raak schieten was niet eenvoudig in de herfstachtige omstandigheden, toch leidde VEO bij rust al met 10-3. Trigon kon niet in haar spel komen, omdat de Voorburgse korfballers zeer consequent verdedigden. 

De tweede helft was de spanning er wel af en speelde VEO de wedstrijd professioneel uit; eindstand 16-6. Bijzonder was dat alle basisspelers tot scoren kwamen. 

VEO leidt nu in de Overgangsklasse en moet nog één keer winnen om opnieuw naar de hoofdklasse te promoveren.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant