Een kunstenaar vereeuwigt op het Damplein een bezoeker van Montmartre aan de Sluis (foto: Dick Janssen).
Een kunstenaar vereeuwigt op het Damplein een bezoeker van Montmartre aan de Sluis (foto: Dick Janssen).
HET VOLLEDIGE ARTIKEL

Een stukje Montmartre aan de sluis

Actueel 143 keer gelezen

Leidschendam - Het historische centrum van Leidschendam stond zaterdag 22 augustus volledig in het teken van kunst, muziek en Franse gezelligheid tijdens Montmartre aan de Sluis. Rond de monumentale 17e-eeuwse sluis konden bezoekers urenlang struinen langs de vele kraampjes met kunst, antiek, brocante en vintage.

De dag begon nog wat grijs. De lucht boven Leidschendam was in de ochtend behoorlijk bewolkt, maar gelukkig liet de zon zich later steeds vaker zien. Uiteindelijk brak het wolkendek open en werd het heerlijk weer om langs de vele kraampjes te wandelen, kunstenaars aan het werk te zien en op een terras neer te strijken.

Montmartre aan de Sluis wist daarmee een beetje de sfeer van het beroemde Parijse kunstenaarswijkje naar Leidschendam te halen. Tientallen kunstenaars hadden hun werken uitgestald. Schilderijen, tekeningen, sculpturen en andere kunstwerken trokken de aandacht van het publiek. Bijzonder was dat verschillende kunstenaars niet alleen hun werk presenteerden, maar ook ter plekke aan de slag gingen.

Dat leverde regelmatig gezellige gesprekjes op. Bezoekers konden rechtstreeks aan de kunstenaars vragen stellen over hun werk, technieken en inspiratie. Voor wie vooral van snuffelen en zoeken houdt, waren er daarnaast tal van kramen met antiek, brocante en vintage. Tussen de verschillende spullen viel altijd wel iets bijzonders te ontdekken.

Ook muziek ontbrak uiteraard niet. Op het open podium zorgden muzikanten voor een passende muzikale omlijsting. Franse chansons en accordeonmuziek zorgen tijdens het evenement voor een echt Frans sfeertje.

Wie na al dat rondkijken trek had gekregen, hoefde evenmin ver te zoeken. Op verschillende plekken waren Franse lekkernijen verkrijgbaar, waaronder verse crêpes en knapperige baguettes. De terrassen rond de sluis zaten gezellig vol.

Populair waren ook de karikatuurtekenaars. Bezoekers konden plaatsnemen voor een snelle schets en zo een persoonlijke en vaak humoristische herinnering aan de dag mee naar huis nemen. 

Montmartre aan de Sluis trok bezoekers van jong tot oud. Sommigen kwamen gericht voor de kunst, anderen voor een bijzondere aankoop of om lekker rond te neuzen. Voor veel bezoekers was juist de combinatie van kunst, muziek, eten en gezelligheid de reden om naar de sluis te komen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De wijkagent deelde stickervellen en een speurdersdiploma uit aan de kinderen die hadden deelgenomen aan de zoektocht naar de Vrolijke postdief (foto: pr IBCE).
De Vrolijke Postdief brengt kinderen en ouderen bij elkaar Actueel 53 seconden geleden
Tijdens een gewone bijeenkomst wordt twee of drie keer gezeten, afgewisseld met wandelmeditatie.
Zen begint niet op het kussen, maar in het dagelijks leven ONDERNEMER VAN DE WEEK 1 uur geleden
De Sprookjesprinses met de slimme muis uit het sprookjesboek tijdens een sprookjesspeurtocht (foto: PR).
Laatste week vakantieactiviteiten Actueel 1 uur geleden
Een kunstenaar vereeuwigt op het Damplein een bezoeker van Montmartre aan de Sluis (foto: Dick Janssen).
Een stukje Montmartre aan de sluis HET VOLLEDIGE ARTIKEL 2 uur geleden
Tandprotheticus Hassib Razig; voor een gebit dat niet alleen goed past, maar vooral bij ú past.
Tandprotheticus Hassib Razig: “Een mooie lach begint niet bij de tanden, maar bij de persoon” Commerciele berichten 2 uur geleden
Door Ronald Lamping
VOORLEZEN COLUMN 4 uur geleden

Uit de krant